Last minute zájezdy Letenky Švýcarsko další země

Bellinzona

Bellinzona Švýcarsko má spoustu malebných míst vhodných pro cestování. Třeba zrovna město Bellinzona, hlavní město švýcarského kantonu Ticino. Leží východně od řeky Ticino, v blízkosti Alp.

Bellinzona ve Švýcarsku

Město nabízí spoustu nádherných architektonických památek z historie. Známé je převážně gotickými hrady Castelgrande, Montebello a Sasso Corbaro. Od roku 2000 jsou navíc zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Bellinzona - hrad CastelGrande Jedná se o 45.největší švýcarské město. Ve městě se nachází také renesanční a barokní kostely i goticko-renesanční radnice s mohutnou věží.

Město je také známé díky karnevalu Rabadan, který zde má již 150 let dlouhou tradici.

Doprava do Bellinzony

Město se chová jako brána do Itálie pro ty, kteří cestují ze severu, a klíčovou dírkou do Alp pro ty, kteří přijíždějí z jihu.

hory v Bellinzona Nejlepší doprava do Bellinzony je železniční dopravou. Známý je také Postbus Švýcarsko, což je důležitá autobusová síť městských autobusových linek, ale i delších tras do dalších měst a obcí. Všechny cesty vedou k železniční stanici. K městu vedou i některé důležité silnice a dálnice.