Last minute zájezdy Letenky Švýcarsko další země

Lyžování ve Švýcarsku

Lyžování ve Švýcarsku je pro všechny lyžaře tím nejlepším zážitkem, který ale samozřejmě není zadarmo. Tato země je pro proslulá skvělými podmínkami pro sjezdové lyžování a luxusním ubytováním. O své svahy se Švýcaři velmi dobře starají a jsou na ně právem hrdí. Lyžování ve Švýcarsku je nezapomenutelný zážitek a má zde již dlouholetou tradici. Švýcarsko je ze všech alpských zemí tou nejhornatější, je tu velice drsná příroda, některé vrcholky sahají až do výšky 4 500 m. Mnoho ze zdejších středisek má otevřeno téměř po celý rok, jelikož se rozkládají ve vysoké nadmořské výšce. Švýcarsko se může chlubit čtyřiasedmdesáti horami, které mají přes 4 000 m. n. m.

Zábava nejen pro lyžaře

Sněhu si tu užijí lyžaři i snowboardisté, je tu totiž mnoho sjezdovek, upravených speciálně pro ně a také mnoho freeridových areálů. Dalšími aktivitami, které zde můžete provozovat kromě klasického lyžování, jsou jízdy na skibobech, bruslení nebo carving či jízda s koňským nebo psím spřežením.

Lyžařská střediska

Zermatt je středisko známé po celém světě, spolu s italskou Cerveniíí tvoří největší lyžařský areál v Evropě a je to zároveň největší středisko pro letní lyžování. Zermatt leží na úpatí hory nejfotografovanější hory v Evropě, Matterhorn.

Lyžařské středisko Engelberg leží 35 km od Luzernu a je tvořeno třemi areály. Je zde speciální gondolová lanovka a ledovcová jeskyně.

V blízkosti Bernu se nachází středisko Hasliberg, tento areál má velmi atraktivní polohu na úpatí průsmyků Grimselu a Sustenu.

Nejblíže k českým hranicím má středisko Arosa, leží ve východní části Alp. V zimě je jedním z nejvíce zasněžených středisek ve Švýcarsku. Je zde 16 sjezdovek o délce 60 km.

Středisko, kde je možné celoroční lyžování je Saas Fee, které leží na ledovci. V neposlední řadě zmíníme ještě střediska Davos, Adelboden, Samnaun, Laax, Vallées či Portes du Seil, což znamená v překladu „Brána ke slunci“ a je vhodného rodiny s dětmi.