Last minute zájezdy Letenky Švýcarsko další země

Přehrada Verzasca

Švýcarsko má spoustu malebných míst vhodných pro cestování. Třeba zrovna údolí Verzasca se známou přehradou Verzasca, v kantonu Ticino.

Údolí s přehradou Verzasca

přehrada Verzasca Údolí nabízí divokou a krásnou krajinu s Alpami na jedné, a jezerem na druhé straně. Řeka Verzasca má smaragdově zelenou barvu a vtéká do jezera Lago Maggiore. Slouží jako zdroj vody pro 5 km dlouhé přehradní jezero Vogorno. Typické je tady potápění díky dobré viditelnosti. Provozuje se od konce jara do začátku podzimu. Existuje zde několik potápěčských lokalit.

Velkou zajímavostí je to, že se tu skáče bungee jumping z 220 metrové výšky přehrady. Je to jedno z nejvyšších míst, kde se tento adrenalinový sport provozuje. Cenově skok přijde asi na 300 franků (asi 6 000 Kč). Člověk si může užít sedm vteřin volného pádu, stejně jako James Bond v nejznámější úvodní scéně z filmu The Goldon Eye, která se natáčela právě na monumentální hrázi této přehrady. Podívejte se na video níže.

Doprava do Verzascy

údolí Verzasca Nejbližším městem na konci údolí je Tenero, kde se nachází i nejblizší železniční stanice. Dalšími vlakovými zastávkami jsou města Locarno nebo Bellinzona. Typické jsou pěší turistické stezky podél údolí. Jezdí sem také poštovní autobusová doprava, která přepravuje i cestující a zastavuje na několika místech podél údolí.