Last minute zájezdy Letenky Švýcarsko další země

Počasí a podnebí Švýcarsko

Podnebí ve Švýcarsku můžeme označit za mírné. Počasí se liší podle oblasti, kde se nacházíte. Velký vliv na počasí a teplotu vzduchu má nadmořská výška.

Roční období

Jaro - Počasí je v tomto ročním období velmi nepředvídatelné.

Léto - Letní měsíce jsou teplé a s nižším počtem dešťových přeháněk. Průměrná letní teplota se pohybuje okolo 18 až 27°C. Vedra jsou často doprovázena bouřkami. Několik oblastí mají specifické mikroklima.

Podzim - Je mírný a stálý. Sever země je bohatý na dešťové srážky. Na jihu nás čeká teplé a slunné počasí.

Zima - Déšť a mlhy charakterizují zimu v nížinách oproti horám, kde se setkáme se sněhovou pokrývkou. Rtuť teploměru se drží kolem 0°C.

Srážky, vítr, sucho, vlhko

Srážky jsou po celý rok. Nejvíce srážek spadne v letních měsících. Suchý vítr fén se vyskytuje během celého roku a způsobuje zvyšování teplot. Region Wallis je považován za nejsušší oblastí ve Švýcarsku (pěstování šafránu a vína). Alpy a Ticino označujeme za nejvíce vlhké oblastí v zemi.

Kdy navštívit Švýcarsko?

Jaro a podzim jsou nejvhodnější pro turistiku. Pro oblíbence sněhové nadílky je nejvhodnější období od prosince do dubna.

Průměrná teplota vzduchu

leden-1°C
únor0°C
březen5°C
duben9°C
květen13°C
červen16°C
červenec18°C
srpen17°C
září14°C
říjen8°C
listopad4°C
prosinec0°C

Průměrné měsíčný srážky

leden61 mm
únor54 mm
březen59 mm
duben68 mm
květen93 mm
červen123 mm
červenec119 mm
srpen116 mm
září101 mm
říjen70 mm
listopad68 mm
prosinec54 mm

Počasí ve Švýcarsku on-line

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Aigle, Švýcarsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Basilej, Švýcarsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Cimetta, Švýcarsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Curych, Švýcarsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Guetsch, Švýcarsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Sion, Švýcarsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Stabio, Švýcarsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Bern-Belp, Švýcarsko