Last minute zájezdy Letenky Švýcarsko další země

Vesnička Bré

vesnička Bré Ve Švýcarsku je spoustu malebných míst vhodných pro cestování. Třeba zrovna vesnička Bré pod horou Monte Bré, typická pro její neutuchající historický vzhled a památky.

Bré ve Švýcarsku

Obec nacházející se na východním svahu hory Mont Bré o přibližně 300 obyvatelích. Má velmi bohatou historii. Její existence sahá až do roku 1280. Obec byla po většinou v minulosti zaměřená na zemědělství a chov zvířat.

Bré si i po staletí zachovává starobylý venkovský vzhled a turistům poskytne několik historických památek. Na náměstí stojí například farní kostel svatého Simona.

museum Wilhelm Schmid Užijete si také nádherný výhled na jezero Lugano a na okolní hory.

Ve vesnici žil a tvořil i známý švýcarský malíř Wilhelm Schmid (1892 - 1971). Dnes je zde známé i Schmidovo muzeum, kde autor žil a tvořil, a kde muzeum nyní vystavuje jeho díla. Schmid byl jediný švýcarský malíř severního magického realismu.

Doprava do Bré

Zajímavostí je, že až do roku 1912 byl jediný přístup do vesnice pouze pěšky, nebo na oslu. Nyní se sem člověk dopraví snadněji za pomoci autobusu. Z nedalekého města Lugano jezdí jeden až dva autobusy za hodinu přímo do Bré.

lanová dráha na horu Bré Další možností je lanová dráha, která vede od města Lugano až na horu Monte Bré. Její zastávkou je právě i vesnice Bré pod úpatím hory. Lanová dráha jezdí každou půl hodinu. Považuje se za jedno z nejslunnějších míst ve Švýcarsku.