Last minute zájezdy Letenky Švýcarsko další země

Lugano

hora v Luganu Ve Švýcarsku je spoustu malebných míst vhodných pro cestování. Třeba zrovna město Lugano na jihovýchodě Švýcarska, nedaleko hranic s Itálií.

Lugano ve Švýcarsku

Lugano je deváté největší švýcarské město s největší italsky mluvící většinou mimo Itálii. Na východním okraji města se nachází hora Monte Bré vysoká 925 m.n.m. Je považována za jedno z nejslunnějších míst ve Švýcarsku. Na vrchol hory vede lanová dráha, postavená v roce 1912. Její mezizastávkou je i vesnička Bré, přímo pod úpatím hory. Město se nachází u jezera nesoucí stejný název.

Město je vhodné k odpočinku i k poznávání krajin. Běžnou rostlinou nejen v parcích, na nábřežích, ale i na stráních jsou zde palmy. Dále nabízí malebné bulváry, výhled na překrásné jezero a hory.

Doprava do města

Lugano má malé mezinárodní letiště s lety z mnoha evropských měst, zejména Itálie, Anglie, Francie a Německo. Další možností je vlaková doprava, například z Curychu, Ženevy nebo Milána.

Lugano - cesta podél moře Město je celkem malé, tudíž se dá obejít i pěšky. Některé cesty ve městě jsou přístupné pouze pěší. Ne vždy je ale pěší nejlepším řešením pro všechny trasy. Kopce nad jezerem mohou být strmé, proto je vhodnější zvolit autobusovou dopravu, nebo lanovou dráhu z centra města.

Na hlavních silnicích ve městě jsou k dispozici taxíky. Další variantou jsou trajekty, které jezdí mezi městy na jezeře Lugano v pravidelných intervalech. Jezero je z části ve Švýcarsku i v Itálii.